Domain (Alan Adı)'nızı Transfer Edin!

Yeni bir alan adına mı bakıyorsunuz? Buraya Tıklayın!

Hızlı ve Zaman Kaybetmeden

Alan adı transfer işleminiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir, zaman kaybı yaşamazsınız.

Online Kalın

Transfer süreci boyunca web siteniz kesintisiz olarak çevrimiçi kalır, müşterileriniz sizi her zaman bulabilir.

Tüm işlermlerinizi Hostopya Gerçekleştirecek!

Alan adınızın transfer işlemini başlatığınız an itibariyle tüm işlemleri Hostopya gerçekleştirecek, siz sadece kayfinize bakın.

Alan Adınızı Transfer Etmek İçin Basit Adımlar

 • Alan Adı Aktarım İsteği Ekleyin

  İlk adım, yeni hizmet sağlayıcınızın kontrol paneline giriş yaparak, alan adınızın transfer işlemi başlatma seçeneğini bulmaktır. Ardından, alan adınızın transfer isteğini ekleyin.

 • Aktarımı Yetkilendirin

  Bu adımda, mevcut alan adı kaydınızı doğrulamanız ve transfer işlemini onaylamanız gerekecektir. Mevcut kayıt bilgilerinizi güncellemek ve yetkilendirmek için talimatları izleyin.

 • Aktarımı Onaylayın

  Son adım, transfer isteğini yeni hizmet sağlayıcınızın yönergelerine göre onaylamaktır. Aktarım onaylandığında, alan adınız Hostopya Veri Merkezi Hizmetleri'ne aktarılacaktır.

Alan Adı Özellikleri

Alan adınızın maksimum potansiyelini ortaya çıkarın

 • Kolay Domain Yönetimi

  Kullanıcı dostu ve Türkçe alan adı (domain) yönetim paneli ile tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirin.
 • Ücretsiz WHOIS Gizleme

  Sahip olduğunuz alan adının whois (kimlik) bilgilerini korumanız için bir ücret almıyoruz! Kimlik bilgilerinizi gizleyerek spam maillere karşı kendinizi koruma altına hemen alın.
 • Ücretsiz Transfer Kilidi

  Birileri domaininizi almaya mı çalışıyor? Korkmayın! Bilginiz dışındaki transferleri engelleyen transfer koruması sayesinde alan adınızı koruma altına alın.
 • Ücretsiz İç Transfer

  Hostopya kullanıcıları arasında dilediğiniz kişiye alan adınızı transfer edin!
 • 7/24 Destek Hizmeti

  Her Zaman Yanınızdayız: 7 gün 24 saat boyunca, hizmet veren uzman teknik destek ekibimiz sayesinde sorunlarınızı anında çözüme kavuşturabilir, sizlere yardımcı olabiliriz.
 • DNS Yönetim Sistemi

  Domaniniz üzerinden ücretsiz DNS Kayıtlarınızı yönetin!
 • Ücretsiz Domain Yönlendirme

  Dilerseniz tescil ettiğiniz alan adınızın ziyaretçilerini bir başka web sayfasına ücretsiz yönlendirebilirsiniz.
 • Ücretsiz Yapım Aşamasında

  Alan adınıza özelleştirilebilir yapım aşamasında sayfası ile ziyaretçilerinizi siteniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.
MERAK ETTİĞİNİZ BAZI KONULAR MI VAR?

Sıkça Sorulan Sorular

Domain (Alan Adı) Nedir?

Domain, internet sitenizin internet dünyasındaki kimliğidir. İnsanlar domain adresinizi yani sitenizin kimliğini yazarak internet üzerinde sitenize erişim sağlar. Bir domain adresi akılda kalıcı, kısa, sade ve internet sitesi içeriğiyle uyumlu olmalıdır.

Domain Sorgulama Nedir?

Satın almaya uygun durumda alan adlarını (domain) bulmak için domain sorgulama işlemi yapmalısınız. Domain arama çubuğu ile bir sorgu başlattığınızda ilgili kayıt operatörüne bu istek iletilir ve gelen yanıtlar sayfada listelenir. Bu sayede boştaki alan adlarını bulmanıza yardımcı olur.

ICANN Nedir?

ICANN, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu olarak bilinir ve 1998 Los Angeles, Kaliforniya, ABD merkezli kâr amacı gütmeyen özel sektör bir kuruluştur. ICANN'ın amacı, dünya genelinde internetin bütünlüğünü ve kararlılığını desteklemektir.

Domain Whois Gizleme Nedir?

Domain Whois Gizleme, domain satın alırken verdiğiniz kişisel bilgilerin (mail adresi, telefon ve adres) 3. şahıslar tarafından görüntülenmesini engellemeye yarar. Bu sayede domain sahibi spam maillerden ve istenmeyen olaylardan korunmuş olur.

Domain Whois Sorgulama Nedir?

Domain sorgulama işlemi, bir alan adının müsaitliğini kontrol etmek için yapılır. Bu işlem Whois sunucuları üzerinden gerçekleştirilir. Whois gizliliğine sahip olmayan domain sahiplerinin bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Domain Whois Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tescil Edilmiş Domain Değiştirilebilir mi?

Hayır, domain tescil işlemi uluslararası bir sistem tarafından yapılır ve ödemeniz bu sisteme iletilir. Domain kayıt edildikten sonra değiştirilemez veya ücret iadesi mümkün değildir.

Domain Tescil Nedir?

Domain tescil, bir alan adının belirli bir süre için kayıt edilmesi işlemidir. Domain tescil ederken Whois bilgilerinde yazılacak isim ve mail adresinin size ait olduğuna dikkat etmelisiniz.

Neden Domain Tescili Ücretlidir?

Domain tescil ve kayıt işlemleri merkezi yurtdışında bulunan ICANN ve IANA kurumları tarafından organize edilmektedir. Domain sistemi uluslararası kurallara göre organize edildiği için ücretsiz olarak kayıt edilemez. Domain uzantısının fiyatı, uzantıyı organize eden kurumun politikaları ve maliyetleri ile belirlenir.

Domain Satın Alma Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Domain satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında, satın alınacak domain için geçmiş sorgulaması yapılmalıdır. Ayrıca düşük ücret sunan firmaların yanı sıra, yenileme fiyatlarının da incelenmesi önemlidir. İstediğiniz alan adı akılda kalıcı ve işinizi yansıtan bir domain olmalıdır.

Almak İstediğim Domain Kayıtlı Ne Yapabilirim?

.TR alan adları hariç diğer tüm uzantılar (örneğin .com, .net, .org) "ilk gelen alır" kuralıyla çalışır. Ancak önemli bir markanız varsa ve haklarınızı ihlal eden bir kullanım söz konusu ise uluslararası marka hakem heyeti (VIPO) ile dava açarak hakkınızı arayabilirsiniz. Aksi durumda daha önce kayıt edilmiş bir alan adı boşa düşerse yeniden kayıt edilebilir.

Kredi Kartı ile Domain Alırsam Hemen Aktif Olur mu?

Evet, kredi kartı ile yapılan domain satın alma işlemi anında işleme girer ve domain kayıt otoritesine iletilir. Yine de domain kayıt olduktan sonra müşteri panelinde inceleyip whois sorgusu ile kontrol edebilirsiniz. Domain Whois Sorgusu için tıklayın.

gTLD ve ccTLD Nedir? Arasındaki Farklar Nedir?

ccTLD (Ülke Kodlu TLD) ve gTLD (Genel Üst Düzey Domain) arasındaki farklar şunlardır: ccTLD'ler belirli bir bölgeye veya ülkeye özgü alan adı uzantılarıdır, gTLD'ler ise coğrafya veya ülke tanımı olmaksızın genel kullanım için olan uzantılardır.

Size yardımcı olmak için buradayız

Size yardımcı olmak için buradayız

HelpDesk IMG Ürün ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?

İletişim